7.1 C
New York
Thursday, September 2, 2021

Latest Articles

A do të kemi masa shtrënguese për festat e fundvitit? Kryeministri Rama nuk përjashtohen diçka të tillë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentët në portalin studentor duke treguar se po kalojmë periudhën më të vështirë nga pandemia e...

Bëni gati valixhet/ Nuk ka nevojë për karantinë apo test, ky shtet pranon turistë që nga 10 Dhjetori

Të gjithë turistët që mendojnë të udhëtojnë drejt Islandës, të mos hezitojnë pasi mund ta bëjnë këtë pa u futur në karantinë dhe pa...

E shpallën ‘fituese’ në Festivalin e Këngës, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Lajmi për ‘fitoren’ e hamedësuar të Anxhela Peristerit në Festivalin e Këngës u shpërnda gjerësisht në mediat sociale. Por, më vonë u sqarua se...

Rregulla e reja për emigracionin, ja hapat për t’u punësuar në Britaninë e Madhe

Britania e Madhe ka njoftuar rregulla të reja për emigracionin. Këto masa do të hyjnë në fuqi duke nisur nga 1 janari i vitit...

E fundit! Rëndohet nga koronavirusi gjendja e Etrit Berishës, shtrohet në spital portieri i kombëtares

Etrit Berisha vijon të jetë pozitiv për Covid-19. Gardiani rezultoi pozitiv para disa ditësh dhe vijon kurimin e tij, teksa ditën e sotme ai...

Të famshëm që janë në të njëjtën moshë por ju nuk do ta besoni këtë

Ne priremi të harrojmë se të famshmit, pavarësisht aurës që i rrethon, janë thjesht njerëz si ne. Dhe ashtu si kushdo tjetër ata gjithashtu ndryshojnë...