Lajme

“Si u bëtë kryetar?”, Alibeaj përplaset me Mëhillin: Po më provokon

Enkelejd Alibeaj ishte në “Now me Erla Mëhillin” kur foli për vendosjen e tij si kryetar të Partisë Demokratike.

Ndërsa e cilësoi komentin “trashëgimi e Lulzim Bashës” si provokativ, Alibeaj iu drejtua Mëhillit duke thënë se është i kuptueshëm sensi provokativ dhe pjesë e punës së gazetarëve.

“Ka një dokument si unë jam bërë kryetar i komanduar dhe është statuti i Partisë Demokratike. Statuti i Partisë Demokratike përcakton fare qartë dy rregulla të thjeshta që nuk do të duhet të kesh mbaruar studimet juridike për t’i kuptuar,” – u shpreh Alibeaj.

Vijon…
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button