Politike

Berisha dhe Meta nuk mundin dot me vota as Luizin me Kiarën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha dhe Ilir Meta, të dy bashkë, me vota nuk mundin dot as Luizin e Kiarën, referuar këtu dy personazheve të bërë pjesë së fundmi në një reality show.

Sipas tij, në gjetjet e “Barometri” janë reflektuar të dhënat e sakta për rezultatin e zgjedhjeve më 14 maj.


“Nuk mund të shpresosh që Sali Berisha dhe Ilir Meta të cilët kanë hyrë në politikë në vitin 1990 të fitojnë simpatinë dhe pëlqyeshmërinë e një populli që është martuar 5 herë me ta. Herën e gjashtë është e pamundur që të rriten në vota, për këtë arsye shihen si figura të urryera,” – u shpreh Spahiu.

Juristi theksoi se Berisha do e argumentojë humbjen e tij, jo me mungesën e votave, por me argumentin se “i vodhi narko-shteti”


Burimi LEXO.AL

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button