Bota

Masakra në Teksas/ Makina merr përpara emigrantët, tetë të vdekur! Pamjet e rënda

Numri i të vdekurve nga aksidenti në Teksas ka shkuar në tetë, ndërsa dëshmitarët kanë përshkruar momentin e tmerrshëm kur një shofer përplasi dhjetëra persona të dielën pranë një qendre emigrantësh në Brownsville.

Sipas mediave të huaja, disa emigrantë ishin në mesin e të vrarëve kur një Land Rover goditi një grup që prisnin në një stacion autobusi, një godinë jofitimprurëse për të pastrehët që ka ndihmuar në strehimin e emigrantëve në qytetin kufitar, thonë autoritetet.

“Ne nuk kemi parë kurrë diçka të tillë”, ka thënë Victor Maldonado, drejtor i Qendrës Ozanam, për CNN.

Policia tha se vijojnë hetimet për ngjarjen e rëndë, e cila u regjistrua nga kamerat vëzhguese.

Pamjet tregojnë një Range Rover duke ecur me shpejtësi shumë të lartë dhe duke goditur një bordurë rreth 30 metra nga vendi ku ishin ulur emigrantët përpara se shoferi të humbte kontrollin.

Shoferi mori kujdes mjekësor dhe u arrestua me dyshimin për drejtim të pakujdesshëm, sipas zëdhënësit të policisë në Broënsville, Martin Sandoval, ndërsa ende nuk dihet nëse kjo ka qenë e qëllimshme.

Dëshmitarët kanë përshkruar gjithashtu se kanë parë shoferin të injoronte dritën e kuqe.

FBI po ndihmon policinë lokale me hetimin dhe Patrulla Kufitare po punon për të konfirmuar identitetin e viktimave.


Top Channel
Burimi Top Channel

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button