Politike

Gazetarja: Si u linçova online, pse dola krah Erion Veliajt

Gazetarja Ilnisa Agolli ishte gjatë xhirimeve të emisionit të saj kur u shfaq krah Erion Veliajt në Kavajë, i cili kishte shkuar për fushatë, dhe më pas u sulmua ashpër nga komentuesit.

Ajo tregoi për “Review” se kontakti i parë që ka në fillim të çdo emisioni është me kryetarët e bashkive sepse është një procedurë gazetarësh, kërkesa e mbështetjes nga institucionet.


“Nuk mundet ta filloj ndryshe një emision përveçse nga këtej. Më kanë bërë përshtypje komentet. Është trishtim i madh, për të ardhur keq,” – u shpreh Agolli ndërsa Jonida Shehu lexonte komentet e njerëzve që gjykonin shoqërimin e gazetares me kryebashkiakun Veliaj në prag të zgjedhjeve të 14 majit.

Sidoqoftë, gazetarja tha se nuk e priste këtë lloj reagimi, aq më tepër kur gjithnjë ka pasur një marrëdhënie shumë të mirë me njerëzit në mediat sociale e në jetën e përditshme gjithashtu.


Burimi LEXO.AL

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button