Lajme

‘Erdogan mund të mposhtet’, mesazhi që po jep rivali i presidentit Erdogan

Gazetari Abdulvehap Ejupi oli në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në Turqi.

Në një lidhje të drejtpërdrejt për Euronews Albania, ai tha se mitingjet kanë filluar që pas festës së Fiter Bajramit, ndërsa bëri krahasimin mes dy rivalëve.

Ai theksoi kandidati i opozitës, Kemal Kılıçdaroglu ka pasur një avantazh kundrejt Rexhep Tajip Erdogan.

“Mitingjet kanë filluar menjëherë pas Bajramit. Kjo është një nga fushatat më të rëndësishme dhe më të qeta në të gjithë historinë e Turqisë. Të dyja partitë janë të përgatitura në terren dhe që  tek të rivalët mbushen sheshet. Por vërehet një avantazh më I madh ndaj opozitës. Nëse shikohen rrjetet sociale, opozita është në avantazh, anketat janë kokë më kokë ndërsa në sheshe dominon partia e presidentit Erdogan. Rezultati  është ende i paparashikueshëm. Deri më tani është sfida më e fortë që ka pasur Erdogan”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button