Bota

Angli/ U arratisën nga qendra e dëbimeve, dalin fotot e tre shqiptarëve

Policia angleze ka publikuar fotot e tre shtetasve shqiptarë, të cilët u arratisën nga qendra e dëbimeve në Yarl’s Wood një javë më parë.

Tre të rinjtë janë 20-vjeçari Ervin Morati, 20-vjeçari Luftim Hallaçi dhe 27-vjeçari Arnold Lleshaj.

Në 28 prill, 13 persona u arratisën nga qendra e emigrantëve. Dhjetë prej tyre janë arrestuar dhe akuzohen për disa vepra penale, përshirë arratisjen apo posedim lëndësh narkotike. Sikurse raporton BBC, tetw nga

Oficerët vazhdojë kërkimin për tre shqiptarët që nuk janë kapur ende dhe kërkojnë që kushdo që ka informacione, të kontaktojë me ta.

Yarl’s Wood është një qendër dëbimi, ku personat me status të diskutueshëm imigrimi mund të ndalohen pa një afat të caktuar kohor.


Top Channel
Burimi Top Channel

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button