Lajme

“90% e bombolave të gazit shpërthejnë në mëngjes”- Kreu i Zjarrfikëses tregon arsyet

Shpërthimi i bombolës së gazit mëngjesin e djeshëm, ishte fatal për një 84-vjeçare në Kuçovë.

Shpërthimi ishte aq i fuqishëm, saqë për pasojë është shembur një pjesë e banesës.

Alie Kosova humbi jetën (pasi ishte dhe e paralizuar) ndërsa Mustafa Kosova, 86 vjeç po trajtohet te Trauma në Tiranë.

Drejtori i Zjarrfikëses Tiranë, Shkëlqim Goxhaj tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se duhet treguar shumë kujdes me bombolat e gazit sidomos në mëngjes.

 
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button