Lajme

Shpërthen bombola e gazit në Kuçovë, humb jetën e moshuara

Një 84-vjeçare ka humbur jetën mëngjesin e së dielës për shkak të shpërthimit të një bobole gazi që kishte në banesë.

Ngjarja ndodhi në rrugën 11 janari në një banesë ku jetonin shtetasit M.K 86 vjeç dhe  A.K., 84 vjeçe (bashkëshortë). Nga shpërthimi i një bombol gazi një pjesë e banesës është rrëzuar.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe deri në këto momente kanë bërë të mundur nxjerrjen e shtetasit M.K, i cili është dërguar në Spital për ndihmë mjekësore. Vijon puna për nxjerrjen e shtetases A.K. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

The post Shpërthen bombola e gazit në Kuçovë, humb jetën e moshuara appeared first on Euronews Albania.


Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button