Lajme

Nga 1 maji, Rusia lëshon në Ukrainë një raketë ose bombë çdo 1 orë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se që prej 1 majit, Rusia ka nisur më shumë se 145 sulme ajrore në të gjithë Ukrainën.

“Që nga 1 maji, rusia ka nisur më shumë se 145 sulme ajrore në të gjithë ukrainën. Kjo do të thotë se rusia ka lëshuar më shumë se një raketë, dron ose bombë çdo orë, 24 orë në ditë për katër ditë rresht.” – njofton SHBA.

Kështu deklaroi Vedant Patel , zëvendës zëdhënësi kryesor i departamentit të shtetit në konferencën e fundit ditore.

“Shtetet e bashkuara kurrë nuk do t’i heqin sytë nga ajo që po ndodh në Ukrainë thotë ai dhe nga sulmet brutale të Rrusisë ndaj infrastrukturës civile”- thuhet në deklaratë

LEXONI GJITHASHTU: 
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button