Lajme

Ceremonia e mbretit Charles kushtoi 110 mln paund

Përfaqësuesi i Oborrit Mbretëror Shqiptar, Beniamin Bakalli tha se ceremonia e kurorëzimit të mbretit Charles mendohet të arrin vlerën  120 milion paund.

I ftuar në Euronews Albania, ai tha se ceremonia nuk është bërë nga familja mbretërore por nga qeveria në bashkëpunim me kishën.

“Protokollet janë shumë  të sakta. Kam qenë shef i protokollit dhe e di shumë mirë që protokollet janë të bazuara në  konservatorizimin, në ruajtjen e traditave mbretërore. Sot  kurorëzimin e mbretit nuk e bën familja mbretërore, e bën qeveria angleze në bashkëpunim me kishën.

Kjo ceremoni mendohet të arrij vlerën 110 mln paund duke krahasuar me ceremoninë që u bë kohë më parë që kushtoi vetëm 1.4 mln paund.

Sot në veshje mbizotëron ngjyra e verdhë, e kuqe dhe e bardha”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button