Lajme

Biden uron Mbretin Charles III

Presidenti amerikan, Joe Biden, nuk mori pjesë këtë 6 maj në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles, por zgjodhi ta uronte Mbretin e ri të Mbretërisë së Bashkuar përmes një mesazhi në Tëitter.

Biden në reagimin e tij miqësia e amerikano-britanike është gjithmonë një burim force për të dy popujt.

“Urime Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla për kurorëzimin e tyre. Miqësia e qëndrueshme midis SHBA-së dhe Britanisë së Madhe është një burim force për të dy popujt tanë. Jam krenar që Zonja e Parë po përfaqëson Shtetet e Bashkuara për këtë rast historik”, ka shkruar Bideni në Tëitter.

Kujtojmë se në vend të presidentit amerikan, e pranishme në ceremoni ishte bashkëshortja e tij Jill Biden.

 

LEXONI GJITHASHTU: 
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button