Sport

VIDEO/ Fanatizmi i tifozëve të Napolit shkon larg, marrin copat e barit të fushës dhe i fusin në qese

Një pikë në Udine i mjaftoi Napolit për të fituar titullin e tretë të kampionatit italian. Pas përfundimit të ndeshjes në Udine filloi një festë e madhe nga tifozët mysafirë që ndodheshin në stadium.

Disa prej tyre shfrytëzuan rastin për të marrë copa bari nga fusha e stadiumit të Udineses, më pas i paketuan në thasë për t’i marrë. shtëpi si suvenire.

Në Napoli, si në çdo qytet tjetër italian, futbolli është si fe, por duket se ndonjëherë kalojnë të gjithë kufijtë… /Sport Ekspres/


Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button