Lajme

Ndahet nga jeta në moshën 23-vjeçare finalistja e Miss Universe

schedule14:27 – 5 Maj, 2023

Finalistja e Miss Universe Australia, Sienna Weir, ka vdekur në moshën 23-vjeçare. Familja e modeles nga Sydney ka konfirmuar lajmin dhe ka bërë homazhe pas vdekjes së saj tronditëse dhe tragjike.

Siç u bë e ditur, u vendos që të dilte nga koma pas një aksidenti që pati disa javë më parë. Vajza fatkeqe ra nga kali dhe u plagos rëndë.

Si familja, ashtu edhe partneri i saj janë në gjendje të rënduar.

“Ne e donim shumë njëri-tjetrin”, tha partneri i saj.

Miqtë dhe të afërmit kanë shprehur ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale. Ndërsa, Agjencia e saj, Scoop Management, ndau një video me një seri fotosh të finalistit të Miss Universe.

“Përgjithmonë në zemrat tona”, kanë shkruar ata në video.

Sienna Weir

Modelja kishte marrë dy diploma, një në letërsi angleze dhe një në psikologji nga Universiteti i Sidneit./abcnews.al
Burimi ABC NEWS

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button