Lajme

Si po e përgatit Vuçiç largimin nga politika? Zbardhet skenari

Analisti Ben Andoni theksoi se presidenti Aleksandër Vuçiç po përgatitet të dalë nga politika.

Sipas tij me veprimet që po bën së fundmi Vuçiç, do të mbetet një nga personat më të respektuar në Serbi nga ana e BE.

Andoni shtoi se Vuçiç, bëri pjesën më të madhe të asaj që i duhej Serbisë.

“Vuçiç po përgatitet që të dalë avash avash nga politika. Ai bëri pjesën më të madhe të asaj që i duhej Serbisë dhe nëse ai do të vazhdojë kështu do të jetë  jë nga personat më të respektuar nga BE”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

The post Si po e përgatit Vuçiç largimin nga politika? Zbardhet skenari appeared first on Euronews Albania.


Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button