Sport

Në Francë ka protesta kundër argjentinasit, gazetari spanjoll: Çorapet e Mesit kanë më shumë histori se fanella e PSG, mos më keqkuptoni…

Lojtari i kombëtares argjentinase, Lionel Messi, u sulmua nga tifozët e PSG-së pasi nuk u paraqit në stërvitje të hënën.

Messi udhëtoi në Arabinë Saudite pa lejen e klubit, për këtë arsye ai u pezullua për 15 ditë dhe do të humbasë dy ndeshjet e ardhshme, ndërsa mediat në Francë njoftuan se kontrata e tij nuk do të zgjatet dhe se lojtari po largohet nga klubi.

Tifozët e PSG shprehën gjithashtu pakënaqësinë e tyre për qëndrimin e lojtarëve ndaj stemës së PSG-së. Shumë prej tyre u mblodhën jashtë selisë së klubit të mërkurën për të sulmuar verbalisht argjentinasin dhe për të bërë të qartë se qëndrimi i tij në kryeqytetin francez ka përfunduar.

Në ambientet e futbollit kishte ende njerëz që nuk e kishin problem largimin e Messit në Lindjen e Mesme. Një prej tyre është edhe gazetari nga Spanja, Cristobal Soria, i cili foli me shumë ashpërsi për pezullimin e lojtarëve dhe indinjatën e tifozëve. Sipas tij, francezët duhet të falënderojnë lojtarin që vendosi të veshë fanellën e PSG-së dhe të shënojë gola në të.

“Nuk dua që dikush të mërzitet shumë dhe të më keqkuptojë, por do të jem i qartë. Drejtuesit dhe tifozët e PSG-së duhet të respektojnë Leo Messin. Çorapet e tij kanë më shumë histori dhe do të thonë më shumë se e gjithë PSG-ja. Dëshiron ta ndëshkosh? Bëj atë që mendon, por duhet të jesh mirënjohës për pjesën tjetër të jetës që Messi veshi fanellën tënde dhe mbrojti ngjyrat e klubit tënd”, tha Soria në një deklaratë të postuar në rrjetet sociale. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/


Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button