Lajme

I dënuar me 7 vite e gjysmë burg për drogë, arrestohet 46-vjeçari në Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Decision”, për kapjen e një shtetasi në kërkim.

Shtetasi Marko Bushi, një 46-vjeçar i shpallur në kërkim, ëshë arrestuar nga policia e Tiranës këtë të enjte.

Bushi rezulton i dënuar nga Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me 7 vjet e 6 muaj burgim, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

“Shërbimet e Seksionit të Kërkimit të DVP Tiranë, në vijim të punës për lokalizimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Decision”.

Si rezultat i këtij operacioni, në rrugën “Haxhi Dalliu”, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Marko Bushi, 46 vjeç, banues në Tiranë.

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar e ka dënuar 46-vjeçarin, me 7 vjet e 6 muaj burgim, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve”, thueht në njoftimin e policisë.
Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button