Bota

Rreth 300 mln dollarë të ardhura, SHBA do të zbulojë paketën e re të armëve për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të shpallin një paketë të re armësh për Ukrainën më vonë mbrëmjen e kësaj të mërkure, tha Shtëpia e Bardhë.

Sekretarja e shtypit, Karine Jean-Pierre u tha gazetarëve se paketa do të përfshijë më shumë municione, si dhe furnizime të tjera.

Është raportuar më parë se grupi i ri i mbështetjes nga Uashingtoni mund të kushtojë rreth 300 milion dollarë.

Ajo vjen ndërsa Ukraina përgatitet të nisë një kundërofensivë të mbështetur nga mbështetja e armëve perëndimore.


Top Channel
Burimi Top Channel

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button