Lajme

Kush është autori i masakrës në shkollën në Beograd, momenti i arrestimit

Një tragjedi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në orën 08:40 në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar, në Beograd kur një 14-vjeçar ka qëlluar dhe ka vrarë një roje të sigurisë dhe 8 fëmijë të tjerë.

Mediat serbe kanë publikuar dhe foton e 14-vjeçarit si dhe momentin që ai merret nga policia pas ngjarjes së rëndë që ka tronditur Beogradin.

Ndërkohë si pasojë e ngjarjes kanë mbetur të plagosur dhe disa fëmijë të tjerë të cilët ndodhen në terapi intensive.

Momenti i arrestimit

Dyshohet se djali ka qëlluar disa herë nga arma e të atit në drejtim të nxënësve dhe sigurisë së kësaj shkolle.

LEXONI GJITHASHTU: 

The post Kush është autori i masakrës në shkollën në Beograd, momenti i arrestimit appeared first on Euronews Albania.


Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button