Lajme

Kamioni del nga rruga në Pogradec, plagoset drejtuesi

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi është shënuar pasditen e së mërkurës në aksin Pogradec-Lin pranë fshatit Piskupat.

Drejtuesi i një kamioni ka humbur kontrollin dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga duke bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Drejtuesi i kamionit ka marrë lëndime ndërsa ka deklaruar për policinë se e humbi kontrollin pa e kuptuar dhe se ka dyshime për vaj në rrugë.

Policia në vendngjarje po punohet për zhvendosjen e kamionit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

The post Kamioni del nga rruga në Pogradec, plagoset drejtuesi appeared first on Euronews Albania.


Burimi Euronews

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button