Sport

E trishtueshme/ Mesi merr me qira parkun e lojërave, fëmijët e tij nuk luajnë dot me…bashkëmoshatarët e tyre

Lionel Mesi u tregua i padisiplinuar,  shkoi vullnetarisht në Arabinë Saudite me familjen dhe mori një dënim të rëndë. Argjentinasi do të jetë pa pagesë për dy javë, do të stërvitet veçmas dhe nuk do të jetë në ndeshje me PSG.

Ylli i francezëve kaloi kohë me fëmijët, por është interesant fakti se parku ishte tërësisht bosh dhe ishte dhënë me qira vetëm për Messin, gjë që në një farë mënyre është e pritshme duke pasur parasysh popullaritetin e tij.

Pak muaj më parë, fotot e Cristiano Ronaldos dhe familjes së tij duke u argëtuar në të njëjtin park argëtues bënë xhiron e botës dhe tani e njëjta gjë ka ndodhur edhe me Messin.

Është e qartë se fëmijët e tyre po paguajnë disi për popullaritetin e babait, ndaj nuk kanë mundësi të ndjejnë se si duket një festë normale me fëmijë të tjerë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/


Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button