Sport

Skandal/ Tifozët grekë mirëpresin skuadrën serbe, hapin banderolën “Kosova është Serbi“Olipmiakosi është përballur me Partizanin e Beogradit për ndeshjen e vlefshme për Euro Ligën e basketbollit. Megjithëse vinin si kundërshtarë, serbët kanë gjetur një pritje të ngrohtë në Pire. Tifozët grekë kanë bërë një gjest skandaloz, duke hapur në sallë një baner në të cilin shkruhej: “Kosova është Serbi“. Një veprim që i kalon kufijtë e sportit dhe hyn në ato të politikës, krejtësisht i panevojshëm në një ndeshje basketbolli./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Burimi Sport Ekspers

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button