Sport

VIDEO/ Interi përmbys Lacion për Champions League, i jep sot Napolit zyrtarisht titullin kampion në Serinë A

Interi ka arritur që të fitojë me përmbysje kundër Lacios në shifrat 3-1. Kryeqytetasit shënuan të parët me anë të Felipe Anderson. Ndërkohë vendasit arritën të fitonin me dopietën e Martinez dhe Gonsens.

Me këtë fitore Interi arrin në vendin që të jep mundësinë për të shkuar në Champions League. Gjithashtu zikaltërit i japin festën e titullit kampion Napolit. Pas kësaj humbje të Lacios, Napolit i mjafton një fitore me Salernitanan për të fituar zyrtarisht titullin kampion. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/


Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button