Sport

“Nuk kam asnjë dyshim, ndeshja mes tyre do jetë tragjedi”! Sabatini: Fituesi i Champions League del në gjysmëfinalen Inter-Milan

Walter Sabatini është i bindur se një skuadër e Milanos do të ngrejë trofeun e Champions League për këtë sezon. Milan dhe Inter do të përballen në gjysmëfinale, ndërsa nga ana tjetër do të jetë Real Madrid që do të mati forcat me Manchester City.

“Ndeshja mes Milanit dhe Interit për mua është një tragjedi pasi kushdo që të mbetet jashtë do të paguajë një çmim të madh. Por tragjedia është gjithashtu bukura e futbollit. Interi ose Milani do të fitojë Champions League, nuk kam asnjë dyshim. Mendoj se Seria A është kampionati më i mirë, me trajnerët më të mirë”, tha ish-lojtari italian për “Rai Sport”. /Sport Ekspres/


Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button