Sport

Ia dolën në limite, Shehi çlirohet pas Kastriotit: Më shumë më pëlqeu kjo fitore se sa ajo me ShkodrënKanë përfunduar edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 31-të të “Abissnet Superiore“-s. Egnatia ka mposhtur me shifrat e thella 4-0 Vllazninë në “Loro Boriçit”. Rrogozhinasit i zbehin shpresat për Europë shkodranëve, teksa tashmë shkëputen në 4 pikë prej tyre. Në krahun tjetër Tirana ka marrë një fitore në minutën e fundit të kohës së rregullt kundër Kastriotit. Bardheblutë shënuan me anë të Hilës, duke ruajtur distancën me Partizanin në krye të tabelës. Pas përfundimit të ndeshjeve, protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për mikrofonin e emisionit “Ti Bo Gol” në “Oversport”

Shehi (Tirana): “E dinim që do ishte një ndeshje e vështirë. E komplimentoj Kastriotit që luan në këtë nivel edhe në këtë pozicion që është. Është vështirësia të gjesh lojtarët e përshtatshëm të luajnë mes dy linjave. Jam shumë i kënaqur me skuadrën. Më shumë më ka pëlyqer kjo fitore këtu, se sa ajo me Shkodrën. Hilës i kam thënë që megjithëse ka kaluar vështirësi, e dua protagonist”.

Tetova (Egnatia): “Ndeshja kishte dy tablo. Në pjesën e parë kishim 25 minuta që folën vetëm me Vllazninë, deri në momentin që ndërruam skemën. Në pjesën e dytë më pas çdo gjë foli për ne. Të luajturit me Duamenën dhe Paulaskën së bashku? Ideja është të mos marrim shumë merita te kjo pjesë, sepse të mësosh dy sulmuesë të luajnë bashkë kërkon një vit. Por niveli i kampionatit tonë t’I mundëson këto gjëra. Bëmë një ndeshje shumë të mirë, por kemi pasur edhe më parë ndeshje shumë të mira dhe që nuk kemi pasur rezultat si sot, që ishte fantastik. Ne jemi skuadër e re, vetëm këtë vit jemi formuar. Dua të falenderoj çunat nga i pari te i fundit për mënyrën se si më ndjekin mua në stërvitje. Ata ndihen të kënaqur me atë çfarë u bëj unë në stërvitje dhe këtë e tregojnë në fushë. Isha shumë i qetë përpara ndeshjes, i thashë që të qarkullonin topin dhe të gjenin pasimin mes linjave. Në momentin që jemi më intereson vetëm ta shoh topin në rrjetë, nuk më intereson në çfarë mënyre shënohet goli. Goli i Rafaelit ishte ai që i vuri kapakun“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Burimi Sport Ekspres

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button