FOTO/ ‘SOZITË’ E VEGJËL TË ÇIFTIT OBAMA

177

Stili i çifti ish-presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Barack dhe Michelle Obama ka frymëzuar edhe fashionistat më të vegjël.

Në një ri-postim në Instagram të hënën, Michelle Obama, tregoi vlerësimin e saj për dy fëmijë që rikrijuan pamjen me të cilën ajo dhe Barack Obama u shfaqën gjatë inaugurimit të Joe Biden muajin që lamë pas.

Me një sërë fotosh, fëmijët – të quajtur Ryleigh dhe Zayden – dukeshin aq elegant sa ish-Presidenti Obama dhe ish-Zonja e Parë.

Ryleigh dukej si një kopje në miniaturë e Michelle Obama-s, e cila u vesh nga stilisti Sergio Hudson.

“Ryleigh & Zayden, e keni goditur”, -shkroi Michelle në postimin e saj.

Fotografitë e fëmijëve kanë marrë mijëra komente pozitive dhe përgëzime.

Ku i dihet, mbase në të ardhmen mund ti shohim si çift presidencial.

Michelle Obama on Twitter: "Ryleigh & Zayden, you nailed it! 😍💕 📷: its_allry on IG… "

Danielle Burt (@danielle_burt_) | Twitter

Florence children in Obama-inspired inauguration outfits catch former first lady's eye | WPDE