7.1 C
New York
Tuesday, June 28, 2022
Home Sport

Sport

HABlT presidenti i ekipit të njohur europian, babain e kam shqiptar dhe jam rritur me deIet

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kaluarën e tij, duke...

Vëllezërit Xhaka i bëjnë dhuratë luksoze babait të tyre

Granit dhe Taulant Xhaka janë ndër futbollistët shqiptarë më të suksesshëm jashtë kufijve, por që na kanë bërë shumë krenarë me paraqitjet e tyre. Të...

Kthehet Lionel Messi, formacionet

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes SD Huescas dhe Barcelonës. Lionel Messi, që mungoi në barazimin e kaluar të Barcelonës pasi zgjati pushimet, është...

Pasi Messi theu rekordin historik të Peles, ja çfarë bëri marka e njohur e birrave 08:14, 25/12/2020 A+ Aa A-

Lionel Messi arriti të thyente rekordin e Peles duke shënuar më shumë gola për një ekip të vetëm. Ylli argjentinasi javën e kaluar barazoi legjendën...

Zlatan Ibrahimovic në ‘Sanremo 2021’…?

Një goditje e vërtetë e “tregut”, që nëse konfirmohet, do të ishte një lajm bujshëm. Zlatan Ibrahimovic do të jetë i ftuar në Festivalin e...

Futbolli italian në zi, vdes Paolo Rossi

Bota e futbollit po vajton një tjetër kampion: Paolo Rossi, një ish sulmues i Juventusit dhe ekipit kombëtar italian, ka ndërruar jetë, një nga...

E fundit! Rëndohet nga koronavirusi gjendja e Etrit Berishës, shtrohet në spital portieri i kombëtares

Etrit Berisha vijon të jetë pozitiv për Covid-19. Gardiani rezultoi pozitiv para disa ditësh dhe vijon kurimin e tij, teksa ditën e sotme ai...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...