7.1 C
New York
Wednesday, May 18, 2022
Home Moti

Moti

Parashikimi i motit për ditën fundjavën, nga Shërbimi Metorologjik Ushtarak.

Dita e shtunë do të jetë nën ndikim e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në...

Ikin reshjet, rikthehet moti me diell

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të paraqitet nën mbizotërimin e motit të qëndrueshëm ku kthjellimet do të jenë dominante gjatë paradites. Ndërsa pasditja do...

Parashikimi i motit nga Shërbimi Metodologjik Ushtarak

Dita e pritshme me reshje nuk do të ketë kohëzgjatje. Mbrëmja parashikohet e ndryshme me reshje drejt ndërprerjes. Ditën e premte moti parashikohet në...

Ndryshe nga sot; për ditën e nesërme mbi vendin tonë pritet depërtimi i një fronti të ftohtë atmosferik shoqëruar me masa ajrore të lagështa...

Ndryshe nga sot; për ditën e nesërme mbi vendin tonë pritet depërtimi i një fronti të ftohtë atmosferik shoqëruar me masa ajrore të lagështa...

Temperatura deri 20 gradë C, ja parashikimi i motit sot

Vendi ynë do të dominohet nga kthjellime në ultësirën perëndimore dhe vranësirave të lehta në zonat malore. Megjithatë në orët në vijim vranësirat do të...

Vranësira dhe reshje të pakta shiu në këto zona/ Ja moti për sot

Zonat jugore dhe qendrore do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, ku më të dukshme do të jenë...

Shiu dhe dëbora kanë ‘pushtuar’ vendin, meteorologia zbulon kur do të rikthehet pranvera

Kjo javë do të jetë më e mirë se java që lamë pas. Do të ketë reshje, por do të jenë të pakta. Nuk...

Kur do rikthehen reshjet? Meteorologu i njohur bën parashikimin, tregon si do të jetë moti gjatë kësaj jave

Kjo fillim jave mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimin e vranësirave. Herë pas here këto vranësira do të krijojnë mundësi për reshje të...

Dimër në pranverë, ja kur priten të rikthehen ditët e ngrohta

Moti i keq i ka përfshirë të gjithë vendin. Këtë mesditë është bllokuar rruga e Arbrit si pasojë e shembjes së një masivi dheu...

Nga e mërkura do…/ Moti i acartë ‘pushton’ vendin, meteorologët paralajmërojnë ndryshimin drastik të motit

Masa e fuqishme dimërorë që ka përfshirë Evropen me reshje bore dhe ngrica na na bënë të mendojmë se jemi në muajin Janar e...

Çadrat me vete! Ju njohim me parashikimin e motit për ditën e sotme

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të vijojnë edhe gjatë fundjavës. Moti parashikohet kryesisht i vranët dhe intervale të shkurtëra me diell. Reshjet e shiut priten...

“Bëhuni gati për …”, Meteorologia tregon si do të jetë moti për ditët e para të muajit prill

Meterologia, Lajda Pore ka treguar ditën e sotme parashikimin e motit për ditët në vijim. Ajo tha se reshjet kanë qenë të përqendruara në zonat...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...