7.1 C
New York
Wednesday, May 18, 2022
Home Lifestyle

Lifestyle

Flini me çorape apo zbathur? Zbuloni çfarë tregon për ju ky detaj në dukje i parëndësishëm

Ka dy lloje njerëzish në këtë botë, ato që flenë me corape dhe ato që nuk e konceptojnë dotë të flenë me këmbët mbuluar....

Ne jemi super! Ky është shteti ku të rinjtë përdorin më shumë fotoshop për t’u dukur më të bukur

Të gjithë i redaktojmë fotot tona përpara se t’i hedhim në rrjetet sociale, por a e dini ju se cili është shteti ku përdoret...

Askush nuk do e besonte! Kur të mësoni se cfarë i ndodh trupit tuaj kur mbani kufje për një kohë të gjatë, do i...

Rrugë të gjata? Rrëmujë përreth? Një muzikë e mirë me një palë kufje është një zgjidhje ideale. E kush është ai/ajo që nuk dëgjon...

E pamundur t’i mbani emocionet! Këto foto do ju zbukurojnë këtë fillim viti

Viti 2020 na mësoi që të duash dikë duhet t’i qëndrosh larg, por cdo qenie e ka të nevojshme një përqafim! Në këtë kohë pandemie,...

Puthja në mesnatë, njeriu që duhet t’u hyjë në shtëpi. Viti i Ri, ritet e festës dhe ‘sekrete’ që nuk i dinit

Viti i Ri është festa e urimeve dhe dëshirave më të mira, shoqërimit, argëtimit, ngritjes së dollive, tryezave të begatshme dhe shkëmbimit të dhuratave...

Për një 2021 sa më të mbarë! Ritualet që sjellin fat dhe para

Nata e Vitit të Ri është kulmi i ditëve festive për shqiptarët, që i impenjon në çdo gjë, duke filluar që nga punët e...

Përsheshi i Vitit të Ri, receta e vërtetë paska edhe disa përbërës që nuk i dinit

Përsheshi me gjel deti ose kaposh është një nga recetat tradicionale për darkën e Vitit të Ri. Sa do i largohemi traditës shpesh herë,...

Mbani shënime! Ushqimet e natës së Vitit të Ri që besohet se sjellin fat

Nata e madhe e ndërrimit të viteve në traditën e saj ka një tryezë me një shumëllojshmëri ushqimesh, por vetëm disa prej tyre duhet...

Marina Vjollca u shndërrua në Hyrem dhe i la pa fjalë ndjekësit e saj

Moderatorja Marina Vjollca na shoqëron çdo të shtunë, me spektaklin "Klanifornia" në Tv Klan. Megjithatë, këtë herë "Klanifonia" do të jepet të enjten, në natën...

Mbani shënim, këto 5 gjëra besohet se sjellin fat të mirë në shtëpi

Pavarësisht nëse jeni të kujdesshëm apo jo, me siguri do të keni dëgjuar për gjëra dhe situata që mund t’ju sjellin fat. Mund t’i...

Prerja nuk zgjidh asgjë! Këto metoda do të shpëtojnë flokët e dëmtuar

Flokët e djegur dhe majat dyshe janë ndër problemet me të shpeshta me të cilat përballen femrat. Zakonisht priremi të mendojmë që ky problem shfaqet...

“Louis Vuitton” nxjerr në shitje çantën me flamurin shqiptar, ja sa kushton

Louis Vuitton është një nga markat më të njohura luksoze të VIP-ave dhe jo vetëm. Dizajni i famshëm i kësaj marke duket kudo. Së fundmi...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...