7.1 C
New York
Wednesday, May 18, 2022
Home Lifestyle

Lifestyle

Po Bëhet Nami Në Rrjet, Askush Nuk E Di Se Si Quhet Ky Frut?

Kaça është fryt i pasur me antioksidantë dhe gjithmonë i vlerësuar si simbol i shëndetit, i pjellorisë dhe i jetës së përjetshme. Lëngu, farat dhe...

U mpihen shpesh këmbët dhe nuk e kuptoni se nga vjen kjo mpirje? Ja arsyeja përse duhet ti drejtoheni mjekut

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me shenja të problemeve shëndetësore. Njohja e shenjave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë e...

Navigoni në internet para se të flini? Atëherë mësoni çfarë po ju ndodh me mbipeshën

Nëse jeni edhe ju në grupin e njerëzve që nuk i zë gjumi nëse nuk bëjnë një shëtitje të fundit në internet, atëherë duhet...

Çfarë duhet të bëni kur këmbët dhe duart nuk ngrohen asnjëherë

Kur gjaku ka vështirësi për të arritur në duar, këmbë, dhe organe të tjera, shfaqen problemet që vijnë nga qarkullimi i gjakut. Arsyeja për këtë...

Fara që rregullon sheqerin, kolesterolin dhe ‘pret’ oreksin

Për shekuj me radhë, fara e lirit është konsideruar si një nga ushqimet me përfitime të shkëlqyera shëndetësore. Sot, studime shkencore nxjerrin në pah përfitimet...

Nuk e ka fajin as lavatriçja e as ilaçi i rrobave : Ky është gabimi po i prishni rrobat me dorën tuaj…

Mund të duket sikur nuk ka asgjë më të lehtë sesa larja e rrobave në lavatriçe. Sidoqoftë, edhe kjo punë në dukje e parëndësishme...

Gazetari i flet frëngjisht qytetarit nga Korça, përgjigja e tij është epike

Korça është padyshim vendi më i vizituar në dite festash. Qyteti juglindor mbetet i preferuari për qytetarët e Tiranës por jo vetëm, shkruan meganews.al. Për shkak...

Sa e thjeshtë! Si të largoni nga frigoriferi aromat e pakëndshme të ushqimeve?

E dini si të hiqni aromat e pakëndëshme në frigorifer? Me anë të ushqimeve! Po, me anë të ushqimeve. Po si? Është shumë më...

5 gabimet dhe pasiguritë e përditshme që po dëmtojnë jetën tuaj seksuale

E keni menduar ndonjëherë se cfarë nuk shkon në marrëdhënien tuaj seksuale? Ku po gaboni? Epo ekspertët kanë listuar 5 gabime kryesore! E gjitha...

Si t’i riktheheni jetës se ksuale pas shtatzënisë, 7 sekrete për një marrëdhënie pa dhimbje

Rikthimi i jetës seksuale të mirë pas shtatzënisë për ciftin nuk është shumë e lehtë. Për këtë arsye, ekspertët kanë dhënë disa sekrete që mund...

Mund të tingëllojë e shpifur, por ja 7 arsye pse duhet të pini një lugë vaj ulliri në mëngjes

Shumica prej nesh përdorin vaj ulliri për gatim, por në fakt konsumimi në mëngjes i një luge vaj ka përfitime maksimale. Vaji i ullirit...

5 arsyet pse burrat që tradhtojnë nuk ndahen nga gratë e tyre

Pse një burrë që tradhton nuk ndahet nga partnerja dhe vijon jetën e tij më pas? Është një pyetje që është shumë e vështire për...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...