7.1 C
New York
Wednesday, May 18, 2022
Home Lifestyle

Lifestyle

Tefta Radi na tregon sekretin e rrudhave : E lyej fytyrën me të verdhën e vezës dhe pasi thahet, e bej me

“Sekreti i vjetër” vetëm me të verdhë veze, për një fytyrë të re. Gazetarja dhe spikerja e njohur tregon si kujdeset për lëkurën. E...

FOTO/ ‘SOZITË’ E VEGJËL TË ÇIFTIT OBAMA

Stili i çifti ish-presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Barack dhe Michelle Obama ka frymëzuar edhe fashionistat më të vegjël. Në një ri-postim në...

SHTETI I PARË NË EVROPË PA COVID, RIFILLON JETË NORMALISHT

Me sa duket Gjibraltari ka nisur “ti buzëqeshë” jetës pas periudhës së lodhshme dhe të gjatë të pandemisë. Shteti me vetëm 34 mijë banorë është...

Grida Duma tregon si e mban trupin në formë: Natën unë bëj…

Në emisionin “Rudina”, kandidatja për deputete e PD-së në Qarkun e Tiranës, Grida Duma ka bërë një interviste ndryshe nga herët e tjera. Ajo...

Sot shumë i suksesshëm dhe i pasur, por nuk do ta besoni sa ka qenë rroga e parë e Bes Kallakut

Aktori i njohur Bes Kallaku ka qenë i ftuar special këtë të shtunë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në ABC, i cili ka...

Vipat me pasurinë marramendëse, secili ka afersisht….

Ketu me poshte keni pasurite e frikshme te gazetareve qe martohen, pallohen, divorcohen, masakrohen dhe serish dashurohen me pushtetet: 1-Blendi Fevziu, rroga mujore 37 mije...

FOTO/ Hoteli i parë në botë, ku çdo gjë është prej ari

Ky është hoteli i parë në botë, i veshur në ar në të gjithë pajisjet dhe aksesorët e tij. ‘Dolce Hanoi’ në kryeqytetin e Vietnamit...

Kjo është “Lagjja e miliardereve të politikës”, blloku i 122 vilave të bardha, ja ku ndodhet ne Tiranë

Vetëm 4 kilometra larg Tiranës në Petrelë kanë krijuar një bllok banimi me vila luksi, ku janë bashkuar e jetojnë pa pikë moraIi, agallarët dhe...

I hamë aq shumë, por kur ta mësoni se çfarë ka brenda mishi i sufllaqeve nuk do e fusni me ne goje

Sufllaqet janë një ushqim i shpejtë mjaft popullor në Shqipëri i huazuar nga Greqia dhe Turqia. Mishi shërbehet me pite, sallatë, patate të skuqura...

Zgjidh një përqafim dhe zbulo si i ke punët në lidhjen tënde të dashurisë

Ndonjëherë, mjafton një përqafim i vetëm për të zbuluar shumëçka rreth partnerit tënd, rreth raportit tuaj aktual dhe si do të shkojë ai. Provoje...

Mënyra se si mbani duart me partnerin zbulon shumë për marrëdhënien tuaj

Nëse keni qenë ndonjëherë i dashuruar, e dini se sa mirë ndihesh kur ecën me të dashurin tënd duke i mbajtur dorën. Ndoshta nuk e...

Shenjat që tregojnë se po i lani flokët më shpesh seç duhet

Megjithëse mund të duket se larja e flokëve tuaj ditë pas dite, e ndihmon flokun të mbetet i pastër dhe i shëndetshëm, në fakt...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...