7.1 C
New York
Tuesday, August 31, 2021
Home Lifestyle

Lifestyle

Grida Duma tregon si e mban trupin në formë: Natën unë bëj…

Në emisionin “Rudina”, kandidatja për deputete e PD-së në Qarkun e Tiranës, Grida Duma ka bërë një interviste ndryshe nga herët e tjera. Ajo...

Sot shumë i suksesshëm dhe i pasur, por nuk do ta besoni sa ka qenë rroga e parë e Bes Kallakut

Aktori i njohur Bes Kallaku ka qenë i ftuar special këtë të shtunë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në ABC, i cili ka...

Vipat me pasurinë marramendëse, secili ka afersisht….

Ketu me poshte keni pasurite e frikshme te gazetareve qe martohen, pallohen, divorcohen, masakrohen dhe serish dashurohen me pushtetet: 1-Blendi Fevziu, rroga mujore 37 mije...

FOTO/ Hoteli i parë në botë, ku çdo gjë është prej ari

Ky është hoteli i parë në botë, i veshur në ar në të gjithë pajisjet dhe aksesorët e tij. ‘Dolce Hanoi’ në kryeqytetin e Vietnamit...

Kjo është “Lagjja e miliardereve të politikës”, blloku i 122 vilave të bardha, ja ku ndodhet ne Tiranë

Vetëm 4 kilometra larg Tiranës në Petrelë kanë krijuar një bllok banimi me vila luksi, ku janë bashkuar e jetojnë pa pikë moraIi, agallarët dhe...

I hamë aq shumë, por kur ta mësoni se çfarë ka brenda mishi i sufllaqeve nuk do e fusni me ne goje

Sufllaqet janë një ushqim i shpejtë mjaft popullor në Shqipëri i huazuar nga Greqia dhe Turqia. Mishi shërbehet me pite, sallatë, patate të skuqura...

Zgjidh një përqafim dhe zbulo si i ke punët në lidhjen tënde të dashurisë

Ndonjëherë, mjafton një përqafim i vetëm për të zbuluar shumëçka rreth partnerit tënd, rreth raportit tuaj aktual dhe si do të shkojë ai. Provoje...

Mënyra se si mbani duart me partnerin zbulon shumë për marrëdhënien tuaj

Nëse keni qenë ndonjëherë i dashuruar, e dini se sa mirë ndihesh kur ecën me të dashurin tënd duke i mbajtur dorën. Ndoshta nuk e...

Shenjat që tregojnë se po i lani flokët më shpesh seç duhet

Megjithëse mund të duket se larja e flokëve tuaj ditë pas dite, e ndihmon flokun të mbetet i pastër dhe i shëndetshëm, në fakt...

Po Bëhet Nami Në Rrjet, Askush Nuk E Di Se Si Quhet Ky Frut?

Kaça është fryt i pasur me antioksidantë dhe gjithmonë i vlerësuar si simbol i shëndetit, i pjellorisë dhe i jetës së përjetshme. Lëngu, farat dhe...

U mpihen shpesh këmbët dhe nuk e kuptoni se nga vjen kjo mpirje? Ja arsyeja përse duhet ti drejtoheni mjekut

Mpirja e pjesëve të trupit shumë shpesh lidhet me shenja të problemeve shëndetësore. Njohja e shenjave dhe sëmundjeve që i shkaktojnë ato është shumë e...

Navigoni në internet para se të flini? Atëherë mësoni çfarë po ju ndodh me mbipeshën

Nëse jeni edhe ju në grupin e njerëzve që nuk i zë gjumi nëse nuk bëjnë një shëtitje të fundit në internet, atëherë duhet...

Most Read

Ka ndëruar 3 parti në 3 vite/ Ja kush është deputetja që do të zërë vendin e Mark Markut në parlament

Dorëheqja e Mark Markut nga lista e deputetëve të qarkut të Lezhës pritet të lërë një vend bosh në Kuvend në radhët e PD-së,...

Edhe kjo na duhej tani/ Paralajmërohet rritje e cmimit të bukës: Ja sa pritet të shkojë

Çmimi i miellit u rrit me 15 për qind brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të...

Pastruesja e hotelit hap sirtarin gjatë pastrimit të dhomës së ciftit dhe bërtet nga ajo që sheh!

Një çift i moshuar nga Ypsilanti, Michigan vendosi se ishte koha per te lene shtëpinë e tyre dhe për të shkuar në Kentaki ,per...

Ilda Bejleri lë pas moderatoren, tani i futet me kokë biznesit dhe garës për postin e FSHF-së ku do ketë rivalë vetëm burra

Ilda Bejleri, kandidate për të drejtuar FSHF-në?! Ky ka qenë lajmi që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. Moderatorja që dikur punonte te “Super...