7.1 C
New York
Tuesday, August 31, 2021
Home Lajme

Lajme

Ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë, merr årmên e qêllon me mìtråloz dhe pìstôletë (Foto)

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim, ka marrë pjesë sot në një prej seancave stërvitore në kuadër të DefenderEurope 21, në...

“Çfarë aferash i kanë dalë aleatëve të mi?”, Berisha ‘thumbon’ Ramën: Bashkëshortja ime nuk ka qenë kurrë…

Fevziu: Nuk janë pasuruar njerëz në kohet kur ke drejtuar? Berisha: Unë aleatë kam pasur republikanë, demokristianë, LSI dhe Shpëtim Idrizin. Çfarë aferash i...

Albin Kurti Paralajmëron Beogradin: Nëse Serbia Nuk E Njeh Kosovën Atëherë Kosova Do T’a Bëjë Këtë Gjë!!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka qenë pjesë e darkës tradicionale me liderët e Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit...

SHBA ‘fundos’ Sali Berishën dhe familjen e tij, Artan Hoxha nxjerr faktet dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin Meta (FOTO)

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas vendimit të DASH për të shpallur non-grata ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij. Hoxha shkruan se e ka...

E thonë ekspertët: Bota mund të parandalonte katastrofën e COVID-19

Shkalla e katastrofës që ka shkaktuar pandemia e COVID-19 mund të ishte parandaluar, tha një panel i pavarur global. Paneli i Pavarur për Gatishmërinë dhe...

Shqiptarët nuk do të pengohen të udhëtojne jashtë vendit. Zv. ministrja jep lajmin e mirë, ja çfarë duhet të dini

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka deklaruar sot se shqiptarët këtë verë nuk do të pengohen për të udhëtuar jashtë vendit. Tomini u shpreh se...

Lehtësim i masave kufizuese, nga e mërkura ora policore nga ora 24:00 deri 05:00

Shtabi i krizave ka pranuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive, bazuar në kushtet epidemiologjike në vend, zvogëlimin e pacientëve të shtruar në spital...

Nuk u bë dot deputet/ Nard Ndoka telendis Bashën: E ke bërë PD-në si parti islamike

Ish-aleati i Bashës, Nard Ndoka, duke se i ka shkëputur lidhjet me kryedemokratin dhe është kthyer në një nga zërat më të ashpër kritik...

Analistët nuk mbajnë dot të qeshurën nga deklarata e Bashës pas humbjes

Deklarata e krydemokratit Lulzim Basha një ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit ka shkaktuar të qeshura në emisionin “Të paekspozuarit”. Të qeshurat erdhën ku analistët...

Reagon për herë të parë pas zgjedhjeve Sali Berisha, zgjedhjet i humbëm sepse…

Zgjedhjet jo demokratike! Mandat mbi drogen, krimin, blerjen dhe abuzimin me pushtetin! Vota e lire e shqiptareve u ekzekutua para se te hidhej ne kuti! Te dashur...

AMBASADA ITALIANE: SI MUND TË BËHESH SHTETAS ITALIAN NËPËRMJET MARTESËS

Ambasada italiane në Tiranë ka dhënë sqarime mbi procedurat e dokumentacionit për çiftet shqiptaro – italiane. Nëpërmjet një njoftimi në Facebook kjo ambasadë bëri të...

ZYRTARJA DANEZE BIE PËRTOKË TEKSA PO KOMUNIKONTE BLLOKIMIN E VAKSINËS ASTRAZENECA

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Danimarkë teksa drejtuesja e agjencisë së ilaçeve në këtë vend, Tanja Erichsen po mbante një komunikatë. Tanja Erichsen,...

Most Read

Ka ndëruar 3 parti në 3 vite/ Ja kush është deputetja që do të zërë vendin e Mark Markut në parlament

Dorëheqja e Mark Markut nga lista e deputetëve të qarkut të Lezhës pritet të lërë një vend bosh në Kuvend në radhët e PD-së,...

Edhe kjo na duhej tani/ Paralajmërohet rritje e cmimit të bukës: Ja sa pritet të shkojë

Çmimi i miellit u rrit me 15 për qind brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të...

Pastruesja e hotelit hap sirtarin gjatë pastrimit të dhomës së ciftit dhe bërtet nga ajo që sheh!

Një çift i moshuar nga Ypsilanti, Michigan vendosi se ishte koha per te lene shtëpinë e tyre dhe për të shkuar në Kentaki ,per...

Ilda Bejleri lë pas moderatoren, tani i futet me kokë biznesit dhe garës për postin e FSHF-së ku do ketë rivalë vetëm burra

Ilda Bejleri, kandidate për të drejtuar FSHF-në?! Ky ka qenë lajmi që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. Moderatorja që dikur punonte te “Super...