7.1 C
New York
Friday, October 29, 2021
Home Kuriozitete

Kuriozitete

12 Vjeçari Detyron Shkollën Në Suedi Të Përfshijë Kosovën Në Librat Shkollorë

Nxënësi shqiptar, Dielli, një djalë 12 vjeçar me prejardhje nga Kosova, ka vërejtur se në librat e tij shkollor mungon Kosova. Ai e ngriti...

Mos harxhoni para! Ja si t’i zbardhni dhëmbët për 2 minuta me lëkurën e bananes

Lëkura e bananes vepron si me magji për zbardhjen e dhëmbëve. Procesi mund të zgjasë 1-2 minuta dhe dhëmbët tuaja do të jenë të...

NJIHUNI me fshatin në Zvicër që ju paguan 21.500 euro nëse e ZGJlDHNl për të jetuar atje

Vendi zviceran Albinen, i vendosur në kantonin Valais, është një fshat i vërtetë nga përraIIat dhe autoritetet e këtij vendi vendosën të ofrojnë 21,500...

Ky është 20-vjeçari që turpëron “bishat” me muskuj në mundje krahu (Video)

Mundja e krahut është kthyer në një nga sportet më interesante në vitet e fundit. Së fundmi është Aleksandr Beziazykov, vetëm 23 vjeç, i...

Për herë të parë, shkencëtarët shohin dritë nga ana tjetër e një vrime të zezë

Për herë të parë shkencëtarët kanë arritur të zbulojnë dritë brenda një vrime të zezë. Në dukje një informacion i papërfillshëm, por siç dihet, vrimat e...

Fotografia që shihni fillimisht, do t’ju tregojë shumë për sjelljen tuaj në dashuri

Të gjithë janë të apasionuar pas testeve vizuale. Ato janë të thjeshta dhe falë tyre ju mund t’i jepni vetes një ide për nënndërgjegjen...

Ja pse blerja e një iPhone në korrik nuk është zgjedhja më e mirë!

Kushdo që aktualisht po kërkon një celular të ri Apple duhet të presë edhe disa javë. Pagesa e pushimeve sapo është paguar, por për...

Po bëhet nami në rrjet,askush nuk e di se si quhet ky frut?

Kaça është fryt i p asur me a ntioksidantë dhe gjithmonë i vlerësuar si si mbol i shë ndetit, i pjellorisë dhe i je...

Një njeri i çuditshëm i bëri kërkesë në facebook por disa ditë më pas policët i tregojnë zbulimin e tmerrshëm

Në ditët e sotme të gjithë dhe pothuajse çdo moshë të gjithë përdorin rrjetet sociale si Facebook, Twitter dhe Instagram. Nëse nuk po përdorni...

Ja çfarë pune bën 11-vjeçari për të mbajtur me bukë nënën e tij të sëmurë

Për shumicën e 11-vjeçarëve, jeta e tyre rrotullohet vetëm rreth shkollës dhe duke lojës me shokë. Megjithatë, jo të gjithë fëmijët kanë fat të bëjnë...

Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët paralajmërojnë: Po vjen “Liqeni i ftohtë”

Moti gjatë ditëve në vijim do të ndryshojë në mënyrë dramatike. Gjatë fundjavë pritet rrebeshe shiu dhe ulje të mëdha të temperaturave. Moti i...

A duhet ta lini freskuesen hapur gjatë natës? Mjekët kanë një përgjigje për ju

Vapa gjatë ditës edhe mund të përballohet, por natën është gati e pamundur. Gjatë këtyre ditëve super të nxehta të gjithë e keni provuar...

Most Read

Ka ndëruar 3 parti në 3 vite/ Ja kush është deputetja që do të zërë vendin e Mark Markut në parlament

Dorëheqja e Mark Markut nga lista e deputetëve të qarkut të Lezhës pritet të lërë një vend bosh në Kuvend në radhët e PD-së,...

Edhe kjo na duhej tani/ Paralajmërohet rritje e cmimit të bukës: Ja sa pritet të shkojë

Çmimi i miellit u rrit me 15 për qind brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të...

Pastruesja e hotelit hap sirtarin gjatë pastrimit të dhomës së ciftit dhe bërtet nga ajo që sheh!

Një çift i moshuar nga Ypsilanti, Michigan vendosi se ishte koha per te lene shtëpinë e tyre dhe për të shkuar në Kentaki ,per...

Ilda Bejleri lë pas moderatoren, tani i futet me kokë biznesit dhe garës për postin e FSHF-së ku do ketë rivalë vetëm burra

Ilda Bejleri, kandidate për të drejtuar FSHF-në?! Ky ka qenë lajmi që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. Moderatorja që dikur punonte te “Super...