7.1 C
New York
Thursday, June 30, 2022
Home Kuriozitete

Kuriozitete

Çfarë tregon për karakterin tuaj gjatësia e gishtit të madh të dorës?

Njerëzit nuk gjejnë qetësi duke lexuar gjatë gjithë kohës për tipare të personalitetit, çfarë tregojnë flokët, fytyra, fiziku etj. Ka edhe një karakteristikë tjetër...

Te cili ‘reality show’ do merrje pjesë ti, bazuar në shenjën e horoskopit?

Supozojmë se një ditë zgjohesh me dëshirën për një aventurë të re, famë të shpejtë dhe shumëëë vëmendje. Ku do shkoje? Ja një parashikim...

Njerëzit dhe profesionet më të mërzitshme në botë, sipas një studimi

Një ekip studiuesish nga Universiteti i Essex-it kanë punuar për të kuptuar më mirë ndjenjën e mërzisë. Sipas tyre, çfarë është një njeri i...

Lopa që u shit për 262 mijë euro

Një lopë me emrin Posh Spice , ka thyer rekordin botëror pasi u shit për 262 mijë £. Wilodge Poshspice, që ishte edukuar në Lodge...

A mendoni që keni sy shqiponje, gjeni macen në foto për 7 sekonda

Ka raste kur kafshët janë aq të afta sa i përket maskimit, saqë pothuajse mund të themi se ato u bëhen të padukshme me...

Si ta kuptoni që është koha e duhur për martesë?

Ju mund të jeni shumë të lumtur në lidhje, por martesën mund ta shikoni si një përkushtim të madh. Shpeshherë një cift nuk e di...

E dinit? Ja përse telefonat e vjetër Nokia po shiten në masë këto kohë

Kompania izraelite e specializuar në prodhimin e telefonave celularë Nokia ka deklaruar se ka pasur një rritje prej 200 për qind në shitjet e...

E çuditshme, si nuk e paskemi ditur më parë: Mustaqet e misrit kurojnë këto sëmundje shumë të përhapura

Ato mund të përdoren në formë çaji. Në një tenxhere me ujë hidhni 1-2 grushta me fije misri. Ju mund ta konsumoni lëngun e...

E kishit dëgjuar ndonjëherë? Ja përse duhet të vendosni gotë në dorezën e derës

Jo të paktë janë ata persona që nuk ndjehen rehat kur flenë në hotel, pasi kanë ankthin se diçka e papritur mund t’iu ndodhë...

5 mënyra për ta kuptuar nëse keni pranë njerëz nga jeta e mëparshme

  A ju ka ndodhur ndonjëherë të takoni dikë dhe të ndjeni një lidhje të fortë me ta pavarësisht se s’i kishit takuar më parë?...

A duheshin prishur bunkerët e Enverit? Italianët paguajnë deri në 85 mijë euro për një të tillë

Shqipëria numëronte në vitin ’90, kur ra komunizmi, afro 200 mijë bunkerë, pa llogaritur tunelet nëntokësore. Sot nuk ka mbetur as çereku i tyre,...

Prerja e flokëve në Zvicër ka çmimin më të lartë në botë

Sot, një prerje flokësh është një ndër gjërat më të rëndësishme. Zvicra është e para në mesin e shteteve që kanë çmim të lartë për...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...