7.1 C
New York
Tuesday, June 28, 2022
Home Histori Njerezore

Histori Njerezore

Këngëtari i njohur në zi/Humb personin më të dashur

Frontmeni i grupit "Proband" Moni Rama po kalon një ditë të trishtë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online" Moni përmes llogarisë së tij sociale ka njoftuar...

Video/ ‘Jam Tatiana Bajraktari…’ Fjalimi prekës i ukrainases që drejton biznes në Shqipëri

Përshëndetje të gjithëve jam Tatiana Bajraktari”, kështu iu drejtua të ftuarave në aktivitetin e RCC (Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal), udhëhequr nga Majlinda Bregu, një sipërmarrëse që...

MURGESHA SHQIPTARE NË KUFIRIN E POLONISË ME UKRAINËN, TË LUFTËS DHE DASHURISË.

MURGESHA SHQIPTARE NË KUFIRIN E POLONISË ME UKRAINËN, TË LUFTËS DHE DASHURISË. Më tronditi, por më shumë më dha frymë të shenjtë dhe besim te...

“E di ç’të bëj unë ore?”/ Plas sherri mes vëllezërve: Ku është toka ime?

Vullneti ka thirrur në “Shihemi në Gjyq” vëllain e tij, Gëzimin për një çështje pronësie. Familja e tyre ka gëzuar një pjesë toke ku...

Prindërit rrahën nusen shtatzënë, vjehrra: Na ngritën kurth që fëmija mos të vinte në jetë (Video)

Mosmarrëveshjet mes familjes së Klodianës dhe nuses së saj, Xhulianës u përshkallëzuan më tej me shtatzëninë e saj. Pas pretekstit të përdorur nga familjarët...

Ky burrë fitoi 200 mijë dollarë falë vizitës së gruas së tij në tualet

Çifti i martuar amerikan nga Swansea, i cili u ndal gjatë udhëtimit për shkak se gruaja duhej të shkonte në tualet, janë tashmë të...

‘Habit’ qytetari nga shkodra, bën veprim e papritur ndaj Sali Berishës (FOTO)

Me shqyrtimin e statutit të ri të Partisë Demokratike nga ana e Gjykatës Civile të Tiranës. Grupi i Rithemelimit është nisur drejt selisë blu me...

Nga vajzë në djalë, 29-vjeçari nga Tirana rrëfen historinë: Unë jam i pari trans-burrë i hapur publikisht

David, 29 vjeç ishte i ftuar në “Goca dhe Gra” ku rrëfeu se po punon që të rikthejë identitetin e tij pasi ka lindur...

“Gruaja duhet të rrijë nën hijen e burrit”/ 57-vjecarja rrëfen dramën e jetës së saj: Prindërit më martuan 20 vjeçe, burri vuante…

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur” të gazetares Evis Ahmeti u trajtua sot historia dramatike e 57 vjeçares Rozeta Kodra nga Korça....

Shqiptari gjen kuletën e aktores së famshme amerikane me 2 mijë dollarë brenda, ja çfarë bën me të

Gazetari i CNN, Bill Weir ka treguar sesi një shqiptar nga Kosova ka gjetur një kuletë me një shumë të majme parash e ka...

Emigranti shqiptar dhuron 300 milion lekë, asfalton rrugën e fshatit të tij në Mat (EMRI)

Emigranti, Ilir Sadik Beshiri, ka marrë përsipër të shtrojë rrugën në fshatin e tij. Ai ka dhuruar 300 milionë lekë për të asfaltuar rrugën...

Po bën xhiron e botës… Me ar*mën në krah dhe lëpirësen në gojë, ish-presidenti i KE ndan foton e vogëlushes ukrainase

Imazhi i një vajze 9-vjeçare ukrainase po bën xhiron e botës. Autori është babai i vajzës së vogël, Oleksii Kyrychenko, i cili postoi foton...

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...