7.1 C
New York
Friday, October 29, 2021
Home Aktualitet

Aktualitet

Japonia ÇUDlT botën: Po përgatitemi për suIm nga jashtëtokësorët

Po përgatitemi për sulm nga jashtëtokësorët. Ministri japonez i Mbrojtjes, Taro Kono, konfirmoi se vendi i tij po përgatit protokollet për një s ulm të...

“Do të përsërίten zgjedhjet”, vjen dekΙarata bοmbë nga PD

Deputeti i zgjedhur i Partisë Dmeokratike në qarkun e Korçës, Ervin Salianji, deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit nuk ishin të lira dhe të...

“Le ta dijë çdo shqiptar pasυrinë time, ja sa para kam kursyer”, Sali Berisha i sfidοn të gjithë pasi SHBA e shpαlli ‘nοn grαta’

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka treguar detaje nga pasuria që zotëron pasi SHBA e shpalli ‘non grata’ për korrupsion. “Le ta dijë çdo shqiptar pasurinë e...

Bëhuni gati per te udhetuar! Ja 12 shtete të Europës janë të hapura për turistë?

Lista e shteteve që mirëpresin njerëzit e vak .sinuar po rritet nga koha në kohë. Bërja e vaksinës po lehtëson kufizimet e udhëtimit në...

Në Hyrje Të Sallës Një Infermier, Kështu Pritet Të Bëhet Organizimi I Dasmave

Para gati gjashtë muajsh, Oda e Hotelerisë dhe Turizmit kishte përgatitur një manula se si do të mbahen dasmat dhe ahengjet në kohë pandemie.Ky...

Rryma e nxehtë afrikane në vend, Ja çfarë parashikohet…

DY ditet e fundit kanë sjellë një anomali në kushtet atmosferike në vendin tonë, pasi një valë e parë e të nxehtit afrikan ka...

E FUNDIT: U mor pe.ng nga djali me muskuj, Grida Duma rrëfen ngjarjen e rë.ndë në…

Grida Duma: Në Rrogozhinë kam qenë unë. Aty janë tre b anda, i njohin ata të Rrogozhinës, s’ka nevojë ta dinë të gjithë shqiptarët....

Nuk mbanë më Grida Duma, plαs “bοmbën”: Erdhën dhe më…

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, Grida Duma tregoi sot në “Open” se asaj gjatë fushatës elektorale disa banda i ofruan ndihmë financiare...

Gazetαri gjermαn jep lαjmin e madh: BE bën gati në qershοr lëvizjen e madhe për shqiptarët…

Gazetari gjerman në Bruksel, Jack Parrock me anë të një postimi në rrjetet sociale ka thënë se Shqipëria pritet të marrë një lajm të...

Vjen lajmi i madh: Shqipëria drejt lirisë së plotë nga kufizimet e Covidit, ja çfarë do të ndodhë Sot

Mesa duket kufizimeve anti-Covid po i vjen fundi. Sipas burimeve të ndryshme për media thuhet se duke filluar nga dita e nesërme nuk do...

Gati shkaterrimi i Lulzim Bashes! Liderat e vjeter te PD marrin hapin e madh

Pas humbjes së thellë të opozitës në zgjedhjet e 25 prillit, një propozim i papritur ka ardhur nga kandidati për deputet i Bindjes Demokratike...

Publikohet LISTA FINALE/ KQZ zyrtarizon emrat e 140 deputetëve të rinj të Shqipërisë, ngelen jashtë këta politikanë të njohur

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar tashmë listën finale të 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë. 140 emrat e rinj, mes tyre...

Most Read

Ka ndëruar 3 parti në 3 vite/ Ja kush është deputetja që do të zërë vendin e Mark Markut në parlament

Dorëheqja e Mark Markut nga lista e deputetëve të qarkut të Lezhës pritet të lërë një vend bosh në Kuvend në radhët e PD-së,...

Edhe kjo na duhej tani/ Paralajmërohet rritje e cmimit të bukës: Ja sa pritet të shkojë

Çmimi i miellit u rrit me 15 për qind brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të...

Pastruesja e hotelit hap sirtarin gjatë pastrimit të dhomës së ciftit dhe bërtet nga ajo që sheh!

Një çift i moshuar nga Ypsilanti, Michigan vendosi se ishte koha per te lene shtëpinë e tyre dhe për të shkuar në Kentaki ,per...

Ilda Bejleri lë pas moderatoren, tani i futet me kokë biznesit dhe garës për postin e FSHF-së ku do ketë rivalë vetëm burra

Ilda Bejleri, kandidate për të drejtuar FSHF-në?! Ky ka qenë lajmi që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. Moderatorja që dikur punonte te “Super...