7.1 C
New York
Wednesday, May 18, 2022

gj.h

73 POSTS0 COMMENTS

Deklaratë – Shoqata Malësia e Madhe një hap para apo tre mbrapa?

SQARIM PËR OPINIONIN E GJERË – Të rinjtë e votuar më 21 Mars 2021 Të nderuar motra dhe vëllezër, Të shtyrë nga nevoja për transparencë dhe...

KONGRESI PANSHQIPTAR AMERIKAN (KPA) HAP ZYRËN NË UASHINGTON

Kongresi Panshqiptar Amerikan (KPA) me kënaqësi njofton se ka hapur zyrën në Uashington. Zyra, e vendosur në 1101 Pennsylvania Avenue, është vetëm tri rrugë...

Akademia Shqiptaro-Amerikane e shkencave dhe arteve e New York-ut në Shba memorandum istitucioneve të Kosovës

AKADEMIA SHQIPTARO-AMERIKANE E SHKENCAVE DHE E ARTEVE E NJU-JORKUT NË SHBA KËRKON NGA : Presidenti i Republikës së Kosovës, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kryeministri i...

Izet Mexhiti për Zhurnal / Përkrahi ligjin për nënshtetësi, pse jo bashkëpunim mes partive politike shqiptare “Pozitë -Opozitë”

Shkup 26 mars, Zhurnal.mk – I pyetur nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal, se si deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim në Kuvendin e Republikës së...

Zv. Ministri Nuhiu pas takimit me Avokatin e shtetit Stafa: Po zbatohet gjuha shqipe, përfaqësim i kënaqshëm në avokaturën e shtetit

Zëvendës ministri Agim Nuhiu, ka zhvilluar takim pune me Avokatin e shtetit, z. Stafa me të cilin ka diskutuar për pavarësinë e avokaturës shtetërore...

Lladrovci përkujton rezistencën në Gllogjan dhe fillimin e bombardimeve të NATO-s

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka përkujtuar sot, 23 vjetorin e rezistencës së Haradinajve në Gllogjan si dhe 22 vjetorin e bombardimeve...

Ansambli Nacional në ballinat e mediave të shkruara të Sharjahut

Ansambli Nacional i këngëve e valleve popullore shqiptare po zhvillon këto ditë prezantimin në Ditët e Trashëgimisë së Sharjahut, një festival që mbledh ansamblet...

Luan Veliu:Përse Fatmir Limani duhet të mbështetet nga BDI,sikurse Bekim Jashari nga PDK ….

Vendimin e cilësuar nga vetë Bekim Jashari si më të vështirin për të e familjen e tij në vitin 2017,duke shpallë kandidaturën e pavarur...

Zëvendës ministri Agim Nuhiu: Të miturit delikuent kanë nevojë për masa edukuese

Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, ka vizituar sot Shtëpinë Edukative Përmirësuese për të mitur në Tetovë, nga ku ka vlerësuar lartë masat edukuese...

Selami: Të bësh politika ditore në kurriz të qytetarëve në këtë krizë shëndetësore-ekonomike, nuk është as politikë e as solidaritet!

Zv/drejtori i Drejtoris për të ardhura publike (DAP) Abdulselam Selami nëpërmjet rrjetëve sociale ju ka reagur deputetëve të opozitës se në vend të votojn...

TOP AUTHORS

2417 POSTS0 COMMENTS
4893 POSTS0 COMMENTS
73 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë.

Grupi i këngëtarëve që po kall atmosferën kudo që marrin pjesë. Muzika është si një magnet që mbledh rreth vetes zërat më të bukur të...

Sekreti për ta joshur atë, bazuar në shenjën e horoskopit!

Joshja është art më vete dhe jo të gjithë janë të aftë ta zotërojnë siç duhet. Disa më pak disa më shumë, megjithatë në...

Bèhuni gati/ Pára shumë do mèrrni Shenjat që bèkòhen pas 10 ditësh, a je edhe ti

Tre shènjat e mèposhtme do të kòrrín sùksès të madh gjatë këtij muaji, me pák fjalë do të jètë momenti i tyre. Pas një kohe...

“Dashí me tákíme, Luani me mùndèsi…”/ Bíngò bèni më 23 prill, për këto shènja

Nuk është më as çùdi dhe as ndònjë sèkrèt i madh, fákti që në shumë ráste, disa shènja kanë një fát shumë hèrë më...