Ai momenti kur ti kujton se po të shan…”/ Qytetari gjerman i zuri ‘pritë’, kryeministri Rama publikon fotot dhe bën komentin ‘epik

40

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në një vizitë në Gjermani.

Sipas protokollit dhe axhendës gjatë vizitës zyrtare në Gjermani kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Kryetaren e Bashkisë së Berlinit Franziska Giffey.

Mësohet se në dalje të godinës së bashkisë Rama është pritur nga një qytetar gjerman i cili i kërkon autograf.

“Ai momenti kur të bërtet gjermani nga larg dhe ti kujton se po të shan ndonjë i racës tënde”, shkruan Rama./Shqiperiaime.com.al